Grāmata par Latvijas armijas virsniekiem

         Ir nākusi klajā Latviešu Virsnieku apvienības biedru sarakstītā  grāmata – Latvijas armijas virsnieku,  kuri no 1940.gada 17.jūnija līdz 24.augustam atradās aktīvajā kara dienestā, dzīves gājums.

Grāmatu ar uzvārda sākuma burtu  A un Ā var apskatīt šeit

Grāmatu ar uzvārda sākuma burtu B (I) var apskatīt šeit

Komentāri
  • Vislielākā pateicība grāmatas sastādītājam atv. kapteinim Valdim Šteibergam par ieguldīto pašaizliedzīgo darbu strādājot pie virsnieku biogrāfiskajiem datiem, kad nerēķinoties ar personīgo dzīvi un laiku, V.Šteinbergs strādāja valsts arhīvos, pētot virsnieku personīgās lietas.

  • Paldies par vajadzīgu darbu.
    Gribu papildināt ziņas par diviem virsniekiem.
    APINIS Jānis Voldemārs Miķeļa d., virsleitnants, dzimis 15.04.1892.g. Lēdurgas pagasta “Mudurgās .J.Apinis dien NKVD karaspēkā uz LPSR robežas Ļibavas apriņķī Inspektora palīga amatā. Par turpmāko dzīves gājumu ziņu nav. … Aptuveni 2000.gada satiku viņa attalus radus Mudurgās, kuri pastāstīja, ka Apinis Jānis gājis bojā Liepājā aviacijas uzlidojuma laikā. Ziņu par apbedījuma vietu nav.radinieki Vaivara Paide. PK-9, 7DA Viru Estonia mt 5578392.
    AKMENS Jānis Ludviga d., leitnants, dzimis 1912.gadā. Īstais uzvārds Akmins , 14.02.1941.g. atvaļināts no militārā dienesta kā nederīgs dienestam SA [ lai tiktu vaļā sarkanās armijas katru dienu darbā ieradies alkohola reibumā. ] . pēc atbrīvošanas no ieslodzījuma atgriezies dzimtajā pusē, ,,sabiedriski derīgu darbu,, padomju varas izpratnē nav strādājis, dzīvojis puslegāli bez pieraksta Preiļu rajona Pelēču pagastā. Iztiku pelnījis būvējot mājas. Paglabāts Pelēču pagasta Džereņu kapos. Precīzu miršanas datumu uzzināšanu nofotografējot apbedījumu. Ar cieņu atv majors A.Turlajs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saziņai!

Ja Jums ir vēlēšanās ar mums sazināties, droši rakstiet zemāk norādītajā logā. Atstājiet arī savu e-pasta adresi un vārdu. Priecāsimies no Jums saņemt ziņu.