LVA dāvina Latvijas Kaŗa mūzejam piemiņas plāksni

2022. gada 1. decembrī, Latviešu Virsnieku apvienības (LVA) 100. gadadienā LVA Latvijas Kaŗa mūzejam dāvināja piemiņas plāksni, kas papildinās mūzeja ekspozīciju “Latvijas valsts aizsardzība 1920.- 1940.”

1922. gada 1. decembrī Latvijas Kaŗa skolas otrā izlaiduma virsnieki izveidoja Kaŗa skolu beigušo kadetu savstarpējās palīdzības biedrību. 1928. gadā šo organizāciju pārdēvēja par Latviešu Virsnieku apvienību (LVA); ar šādu nosaukumu to pazīst arī šodien.

LVA bija lielākā Latvijas profesionālo kaŗavīru organizācija starpkaŗu periodā, 20. gadsimta 20. – 30. gados. Organizācija pastāvēja līdz 1940. gadam, kad PSRS okupācijas rezultātā tika likvidēta Latvijas armija un latviešu kaŗavīru biedrības.

LVA savu darbību atjaunoja trimdā 1954. gadā, bet pēc valsts neatkarības atjaunošanas, LVA darbība atsākās arī dzimtenē – organizācijas darbības atjaunošanas sapulce notika 1991. gada 26. oktobrī Latvijas Kaŗa mūzeja telpās.

Atjaunotā Latviešu Virsnieku apvienība ir brīvprātīga sabiedriska, patriotiska organizācija, kuŗā apvienoti Latvijas valstij un latviešu tautai lojāli Latvijas Nacionālo bruņoto spēku aktīvā dienesta, rezerves, atvaļinātie, kā arī ārvalstu armijās dienējuši latviešu izcelsmes virsnieki.

.

Kaŗa mūzejam dāvinātā LVA 100. gadadienas jubilejas piemiņas plāksne.

LVA valdes priekšsēdētāja a.p.i. majors (atv.) Gunārs Rusiņš pasniedz Kaŗa mūzeja direktorei Kristīnei Skrīverei LVA 100. gadadienas jubilejas piemiņas plāksni.

 

Pasākuma dalībnieku kopbilde.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saziņai!

Ja Jums ir vēlēšanās ar mums sazināties, droši rakstiet zemāk norādītajā logā. Atstājiet arī savu e-pasta adresi un vārdu. Priecāsimies no Jums saņemt ziņu.