Mūžībā devies E.Goldšmidts

Viestura ordeņa virsnieks

Egons Goldšmidts

Mūžībā

2.10.1926. – 6.02.2023.

  

   2023. gada 6. februārī Mūžībā devies LVA biedrs, augstākais ASV armijas civilierēdnis (ASV šī pakāpe  pielīdzināma pulkvedim) Egons Goldšmidts.

   Dzimis 1926. gada 2. oktobrī Rīgā. No 1943. gada līdz 1945. gadam, Otrā pasaules kara laikā, dienējis armijā Gaisa spēkos; ASV armijā pildījis dienestu no 1945. gada līdz 1982. gadam. Piedalījies kara operācijās Korejā.

    Kopš 1991. gada Egons bijis Latvijas Republikas Aizsardzības ministrijas (AM) brīvprātīgais darbinieks bez atalgojuma. Ieguldījis savu milzīgo pieredzi, zināšanas un prasmi Latvijas NBS un Aizsardzības ministrijas struktūru izveidošanā un nostiprināšanā, īpaši – materiāli tehniskās apgādes un nodrošinājuma jomā. Lasījis lekcijas, vadījis seminārus Zemessardzes un citu spēku veidu apgādes un nodrošinājuma dienestu darbiniekiem; palīdzējis izstrādāt materiālu un aprīkojuma uzskaites sistēmas funkcionēšanu un dokumentāciju. Pārtulkojis atbilstošus ASV armijas nodrošinājuma jomas dokumentus, instrukcijas, lietošanas standartus, kodēšanas tabulas un apzīmējumu sistēmas; nodevis to visu attiecīgās kompetences AM un NBS amatpersonām ar skaidrojumiem, piezīmēm un ieteikumiem secīgai piemērošanai, ieviešanai un lietošanai.

   LVA biedrs kopš 2002. gada 10. jūlija. Aktīvi sazinājies ar Apvienības vadību; ciemojoties Latvijā, vienmēr apciemojis Apvienības virsniekus mūsu mītnē un pārrunājis aktuālas problēmas. E. Goldšmidts bija aktīvs sabiedriskas darbinieks: Daugavas Vanagu mūža biedrs, ASV armijas asociācijas biedrs, daudzu ar armijas apgādi saistītu apvienību Goda biedrs, kā arī ASV armijas veterānu asociācijas loceklis, Latvijas Ordeņu brālības biedrs.

   Egons Goldšmidts apbalvots ar AM Goda zīmi, AM Piemiņas medaļu Sekmējot Latvijas dalību NATO; Korejas kaujas medaļu ar divām zvaigznēm, ANO medaļu, Vācijas okupācijas medaļu ND ASV, Korejas Prezidenta medaļu, ASV Aizsardzības bruņojuma medaļu, ASV armijas Uzticības apbalvojumu. Viņa apbalvojumu klāstā ir arī NBS Mācību vadības pavēlniecības Goda zīme, Jubilejas medaļa LVA 90 / 1922-2012, LVA simtgades Piemiņas zīme nr.027.

   LVA virsnieki izsaka dziļu līdzjūtību Egona Goldšmidta dēlam, tuviniekiem, draugiem un līdzgaitniekiem.

Mieru Egona dvēselei un gaišu Aizsaules ceļu!

Kapteine (atv.) Sarma Līne

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saziņai!

Ja Jums ir vēlēšanās ar mums sazināties, droši rakstiet zemāk norādītajā logā. Atstājiet arī savu e-pasta adresi un vārdu. Priecāsimies no Jums saņemt ziņu.