22. Karoga svētki

    Pulkveža Oskara Kalpaka dzimtas mājās “Liepsalās” 2020. gada 18. septembrī notika 22. Karoga svētki. Tos rīkoja Pulkveža Oskara Kalpaka Piemiņas fonds sadarbībā ar Aizsardzības ministriju, NBS, Jaunsardzes centra, LVA, Madonas novada pašvaldības, Ošupes pagasta pārvaldes un apkārtnes skolu pedagogu atbalstu.

 

 

 

 

 

   Svētku norisē sacentās 5.-6.; 7.-9. un 10.-12. klašu jaunsargu un skolnieku komandas. Nepilns simts jauniešu piepildīja “Liepsalu” pagalmu un piekļaujošās meža takas un uzkalnus ar soļu dipoņu, smiekliem un uzmundrinājumu saucieniem, sacenšoties militarizētā stafetē, ātrumā, veiklībā, ierindas mācībā, patriotiskajā dziesmā, Latvijas vēsturē un pirmajā palīdzībā.

 

 

 

 

 

    Diena izdevās lieliska – silta rudens saule, aktīvas sacensības NBS instruktoru vadībā, gardas karavīru lauka virtuves brokastis un pusdienas, noslēgumā ZS 2. Vidzemes brigādes komandiera pulkveža Mareka Ozoliņa apsveikums NBS komandiera un arī savā vārdā, viņa pasniegtās pārsteiguma balvas sacensību uzvarētājkomandām, kā arī Latviešu Virsnieku apvienības sarūpētie kausi par iegūto 1., 2. un 3. vietu katrā vecuma grupā un medaļas katras uzvarētājkomandas dalībniekam. Tika pasniegti plkv. O. Kalpaka Piemiņas fonda diplomi, LVA uzdāvināja skolotājiem un instruktoriem atsevišķus R. Kovtuņeko grāmatas “Kauja Lubānas zemienē”, A. Pētersona grāmatas “Stratēģijas priekšlaukā” eksemplārus.

Svētku dalībnieki, organizatori un viesi atvadījās ar apņemšanos tikties pēc gada – 23. Karoga svētkos.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saziņai!

Ja Jums ir vēlēšanās ar mums sazināties, droši rakstiet zemāk norādītajā logā. Atstājiet arī savu e-pasta adresi un vārdu. Priecāsimies no Jums saņemt ziņu.