Atzīmējot Lāčplēšu dienu

  2023. gada 12. novembrī četras karavīru organizācijas (pirmo reiz šādā sastāvā) – Latviešu Virsnieku apvienība, Latviešu Strēlnieku apvienība, Latvijas Rezerves virsnieku asociācija un Latviešu Nacionālo karavīru biedrība – pulcējās Rīgas Latviešu biedrības nama Baltajā zālē, lai atzīmētu Lāčplēšu dienu un Latvijas Valsts proklamēšanas 105. gadadienu.

    Sarīkojumu atklāja LVA valdes priekšsēdētājs, maj. (atv.) Gunārs Rusiņš. Sekoja Aizsardzības ministrijas valsts sekretāra Ata Švinkas uzruna, un Baltās zāles telpu piepildīja varena Ozolnieku Mūzikas skolas audzēkņu un klātesošo kopīgi dziedātā Valsts himna.

 

 

 

 

      Valsts svētkiem veltītais Ozolnieku Mūzikas skolas audzēkņu koncerts – klavieru duets, vokālā ansambļa un aizrautīgi atraktīvais džeza orķestra priekšnesums − bija pārdomāts, rūpīgi sagatavots un teicami izpildīts, ar programmā ietvertām gan latviešu tautasdziesmu apdarēm, gan komponistu Zigmāra Liepiņa un Raimonda Paula skaņdarbiem. Klausītāji dedzīgi aplaudēja, Mūzikas skolas audzēkņi un viņu skolotāji saņēma pateicības vārdus, tai skaitā, arī no NBS komandiera ģenerālleitnanta Leonīda Kalniņa. Skolēniem un skolotājiem tika pasniegti kliņģeri un suvenīri.

    Pēc koncerta Zemessardzes kapelāns, majors Raimonds Krasinskis svētīja svētku pusdienu galdu. Kapelāns, kapteinis (rez.) Uģis Brūklene aicināja zāli piecelties un godināt visās četrās organizācijās 2023. gadā Mūžībā aizsauktos biedrus, kā arī Ukrainā kritušo Latvijas pilsoni Vitāliju Smirnovu, kurš par Ukrainas, Latvijas un Eiropas brīvību atdeva dārgāko – savu dzīvību.

 

 

 

 

     Paldies visu četru organizāciju vadītājiem par ieguldīto darbu svētku pēcpusdienas organizēšanā! Paldies RLB priekšsēdētājam Guntim Gailītim un viņa komandai! Paldies Latviešu Nacionālo karavīru biedrības vīru korim “Tēvija”. Paldies Dziesmu svētku virsdiriģentam, maestro Arvīdam Platperam!

   

 

 

Lai LVA simtgades Piemiņas zīme, kas tika pasniegta Guntim Gailītim (RLB), plt. (atv.) Jānim Aivaram Baškeram (LSA) un maj. (atv.) Armandam Paurim (LRVA) kalpo kā simbols organizāciju turpmākai sekmīgai sadarbībai!

Saziņai!

Ja Jums ir vēlēšanās ar mums sazināties, droši rakstiet zemāk norādītajā logā. Atstājiet arī savu e-pasta adresi un vārdu. Priecāsimies no Jums saņemt ziņu.