Ceļojošais karogs.

Ikgadējā Cēsu kājnieku pulka Skolnieku rotas ceļojošā karoga maiņai veltīts sarīkojums notika šī gada 17. maijā Rūjienā. Rūjienas vidusskolā pulcējās Vidzemes skolu pārstāvji – tieši to skolu, no kurām vēsturiskajā Skolnieku rotā 1919. gadā iestājās Latviju aizstāvēt gribošie jaunieši. Lūk, šīs 10 skolas: Rūjienas vidusskola, Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija, Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskola (vēl nesen – vidusskola), Valmieras Valsts ģimnāzija, Mazsalacas vidusskola, Smiltenes vidusskola, Stalbes vidusskola, Limbažu novada ģimnāzija, Jāņa Cimzes Valkas ģimnāzija, Draudzīgā aicinājuma Cēsu Valsts ģimnāzija.

Piesātinātajā sarīkojuma programmā (no plkst. 10.00 līdz 16.30) ietilpa Ugunsdzēsēju un jaunsargu sacensības, vizuālās mākslas konkurss “Mana Latvija laiku lokos” ar darbu izstādi Rūjienas izstāžu zālē un konkursa uzvarētāju apbalvošanu, ekskursija pa Rūjienu skolu delegāciju vadītājiem un viesiem (viesu statusā bez skolotājiem arī ģenerālleitnants Raimonds Graube, viceadmirālis Gaidis A. Zeibots, Māris Niklass, jaunsargu vadītāji, NBS virsnieki un instruktori, pieci LVA virsnieki u. c.), svinīgs gājiens no Rūjienas vidusskolas uz pilsētas centru pie Tālavas taurētāja pieminekļa un ziedu nolikšana pie tā. Turpinājumā – teatralizēta izrāde Rūjienas kultūras namā “No zobena saule lēca” par tēmu, kā dzima Latvijas valsts, demonstrējot laikmetam atbilstošus vēsturiskus fotomateriālus uz ekrāna skatuves aizmugurē, kamēr uz skatuves un tās priekšā gan dziedāja rūjieniešu dažādu vecumu skolnieku kori (uzstājās arī audzēknis un skolotāja duetā), gan muzicēja skolas orķestris, gan skolnieku un skolotāju kopīgā priekšnesumā virknējās etīdes par stāšanos skautos un Skolnieku rotā, par Brīvības cīņu epizodēm ar šaušanu, ievainotajiem, Skolnieku rotas karoga (domāts oriģinālais karogs toreiz) šūšanu u. tml. saturu. Tas bija emocionāls priekšnesums, kurā izjutām lepnumu par skolotājiem, sava darba entuziastiem, un skolniekiem, kuri pieaugot, turpinās celt Latviju. Sarīkojuma noslēgumā, Kultūras nama zālē visiem kājās stāvot, Skolnieku rotas karoga svinīga maiņas ceremonija: Rūjienas vidusskolas pašpārvaldes pārstāvji karogu pienes savam direktoram; viņš – to pasniedz šādu sarīkojumu izveides iniciatoram, Ģenerāļu kluba priekšsēdētājam viceadmirālim G. A. Zeibotam (idejas autors arī Māris Niklass); un viņš – sakot devīzi “Augstu celt, godam nest!” – pasniedz karogu Mazsalacas skolas direktorei – glabāšanai un patriotiskās audzināšanas darba turpināšanai 2018./2019. mācību gadā.   Pateicamies Rūjienas vidusskolas direktoram un skolas kolektīvam par labu sarīkojuma organizāciju, sirsnīgu uzņemšanu, gidei Līgai Siliņai par interesantu stāstījumu ekskursijā, uzzinot daudzus līdz šim nedzirdētus faktus. Pārējos foto var apskatīt sadaļā FOTO>CEĻOJOŠAIS KAROGS

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saziņai!

Ja Jums ir vēlēšanās ar mums sazināties, droši rakstiet zemāk norādītajā logā. Atstājiet arī savu e-pasta adresi un vārdu. Priecāsimies no Jums saņemt ziņu.