J.Melderis “Ieroču un munīcijas uzbūve un darbības principi”

Grāmata paredzēta kā papildu informācijas materiāls kadetu bakalauru studiju priekšmetā „Strēlnieku ieroču uzbūve” padziļinātu zināšanu ieguvei šādos tematos:
  • Ieroču uzbūves un darbības pamati;
  • Ieroču munīcijas uzbūves un darbības pamati;
  • Munīcijas graujošās darbības faktori;
  • Optisko ierīču izmantošana taktisko uzdevumu izpildei;
  • Atsevišķo strēlnieku ieroču veidu un munīcijas tipu uzbūves, darbības un tālākās attīstības jautājumi.
Grāmatas „Ieroču uzbūves un darbības principi” pirmā nodaļa sniedz informāciju par galvenajiem ieroču rādītājiem, ieroču galvenajām sastāvdaļām un mehānismiem, to uzbūves un darbības īpatnībām. Otrajā nodaļā liela uzmanība pievērsta ieroču patronu, granātu un pārējās munīcijas kaujas lādiņu uzbūves un darbības īpatnībām. Trešā nodaļa sniedz būtisku informāciju par visiem munīcijas graujošās darbības faktoriem, ieskaitot fugasa, šķembu, kumulatīvo, caursites un aizdedzinošos faktorus un to aprēķināšanas formulas. Ceturtajā nodaļā var iepazīties ar informāciju par cilvēka acs iespējām bez un ar optiskajām un nakts redzamības ierīcēm, par optisko un nakts tēmekļu uzbūvi un darbības īpatnībām, formulējot attiecīgas rekomendācijas to izvēlei. Pārējās astoņas nodaļas veltītas atsevišķo strēlnieku ieroču veidu un to munīcijas tipu uzbūves, darbības un tālākās attīstības jautājumiem.   Grāmata domāta kā mācību palīglīdzeklis studiju priekšmetos taktika, šaušanas mācība, kara tehnika un kaujas atbalsts. Grāmata var tikt izmantota arī kā informācijas materiāls NBS karavīriem un citiem interesentiem.

Grāmatas saturs atrodas šeit

Komentāri
  • Sveiki! Gribētu zināt, kur ir iespēja iegādāties grāmatu «Ieroču un munīcijas uzbūves un darbības principi» ?

    • Sveicināti. Šī grāmata paredzēta kā papildu informācijas materiāls kadetu bakalauru studiju priekšmetā „Strēlnieku ieroču uzbūve” un drukātā formātā nav nopērkama.

  • Liels paldies Doktoram par šo izcilo darbu ! Man, medniekam un vītņu stobra īpašniekam, šī grāmata ir kā Bībele.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saziņai!

Ja Jums ir vēlēšanās ar mums sazināties, droši rakstiet zemāk norādītajā logā. Atstājiet arī savu e-pasta adresi un vārdu. Priecāsimies no Jums saņemt ziņu.