J. Melderis “Latviešu virsnieku reģistrs (1915. – 1945. gadi)”

Grāmata paredzēta kā latviešu izcelsmes (tautības) virsnieku reģistrs (apkopojošs saraksts) laika posmā no Pirmā pasaules kara līdz Otrā pasaules kara beigām (1915. – 1945. gadi). Tajā ietverti 9337 latviešu virsnieki, ieskaitot: 1. Dienējošos latviešu strēlnieku pulkos un citās Pirmā pasaules karā iesaistītās vienībās; 2. Beigušos Latvijas brīvvalsts karaskolas kursus, ieskaitot rezerves virsnieku nodaļu (izlaidumi norādīti iekavās); 3. Beigušos ārvalstu karaskolas un akadēmijas; 4. Dienesta pakāpi ieguvušos Otrā pasaules kara gados. Plašāku informāciju par šiem virsniekiem var iegūt no grāmatas reģistra tabulā norādītiem informācijas avotiem. Kopumā grāmatā apkopoti dati vairāk kā par 9000 latviešu virsniekiem, kas balstīti uz Latviešu virsnieku apvienības (LVA) biedru iepriekšējos gados veikto pētniecisko projektu rezultātiem un publikāciju materiāliem. Papildinātais 2016.gada grāmatas izdevums
Latviešu virsnieku reģistrs (1915-1945)
   

Komentāri
 • Sarakstā ir Latvijas pilsoņi – vācbaltieši Adolfi Manfreds ( dz. 03.09.1890 – miris 20.10.1955 Līneburgā) un viņa brālis Adolfi Roberts ( dz. 11.02.1895 – miris 13.04.1946 Lībekā).
  Dzīva vēl ir Līneburgā dzīvojošā Manfreda meita, 94 gadus veca, no viņas arī ziņas.
  Abi brāļi nav latvieši, bet viņi bijuši Latvijas pilsoņi.

  Varbūt Jums noder mana informācija. Iesaku reģistru nosaukt par Latvijas virsnieku reģistru, tad vieglāk izvairīties no kļūdām.

 • Es esmu Pēteris Lečis, dēls vltn Jānis Lecis lidotajs otrajā pasaules karā.
  Es vēlētos uzzināt par savu dzīvi kā lidotajs
  Es gaidu jūsu informāciju

  • Es esmu Pēteris Lečis, dēls vltn Jānis Lecis lidotajs otrajā pasaules karā.
   Es vēlētos uzzināt par savu dzīvi kā lidotajs
   Es gaidu jūsu informāciju

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saziņai!

Ja Jums ir vēlēšanās ar mums sazināties, droši rakstiet zemāk norādītajā logā. Atstājiet arī savu e-pasta adresi un vārdu. Priecāsimies no Jums saņemt ziņu.