Karoga diena Skrundā 2022. gada 29. janvārī

 

   Š.g. 29. janvārī Skrundā tika atzīmēta Karoga diena, kuŗas ietvaros norisinājās vieglās militārās technikas un Latviešu atsevišķā bataljona vēsturisko karogu maršs pa Skrundu un gājiens no Ventas kalna līdz plkv. O. Kalpaka piemiņas akmenim pilsētas centrā. Noslēgumā Zemessardzes 45. kaujas nodrošinājuma bataljona zemessargu kandidāti deva svinīgo zvērestu.

   Karoga dienas svētki Skrundā aizsākās 2004. gadā. Ar LVA finansiālu atbalstu tajos rīkotas ikgadējās novada skolu jaunsargu un skolēnu militāri patriotiskas piedzīvojumu spēles “Skrundas jaunie sargi.” Pēdējos trīs gadus jauniešu piedzīvojumu spēles diemžēl ir izpalikušas valstī noteikto kovida ierobežojumu dēļ. LVA sadarbība ar Zemessardzes (ZS) 4. Kurzemes novada brigādi un ZS 45. KNB nav pārtrūkusi – vairāki šo vienību virsnieki, LVA biedri, pildot dienesta pienākumus, uztur sabiedrībā dzīvu Latvijas Neatkarības kaŗa cīņu vēsturi. Šogad ar LVA finansiālu atbalstu tiek veidota videofilma jauniešu patriotiskai audzināšanai un rekrutēšanai Zemessardzē.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saziņai!

Ja Jums ir vēlēšanās ar mums sazināties, droši rakstiet zemāk norādītajā logā. Atstājiet arī savu e-pasta adresi un vārdu. Priecāsimies no Jums saņemt ziņu.