LVA atzīmē 95 gadu darbības jubileju

Biedrībai

 Latviešu Virsnieku apvienība 

95

  LVA darbība kopš 1922. gada uzplaukusi un norisinājusies dažādās Latvijas armijas daļās un pilsētās. Padomju okupācijas vara to varmācīgi pārtrauca 1940. gadā, bet nespēja iznīcināt latviešu virsniekos ieaudzināto Tēvzemes mīlestību un augsto pienākuma apziņu – vienmēr un visos apstākļos aizstāvēt virsnieka godu un iestāties par Latvijas neatkarību un brīvību. Latviešu Virsnieku apvienība atjaunoja savu darbību pēc Otrā pasaules kara – vispirms ārzemēs, bet pēc Latvijas neatkarības atgūšanas ‒ arī Latvijā. Kopš LVA dibināšanas aizritējuši 95 gadi. Dzīvo cilvēku vidū vairs nav neviena no vecākās latviešu virsnieku organizācijas dibinātājiem. Bet dzīvas ir organizācijas dibinātāju idejas un tradīcijas. Tās laika gaitā mainījušās un turpina mainīties, tāpat kā mainījušies un turpina mainīties ideju un tradīciju īstenotāji mūsdienu izaicinājumu pārpilnajā pasaulē. 2017.gada 1. decembrī Rīgā, RTU aulā tika atzīmēta LVA darbības 95. gadadiena. LVA biedri tagad ir neatkarību atguvušās Latvijas NBS dažādu paaudžu virsnieki. Jaunākie virsnieki, nesenie NAA absolventi, svinīgi ienesa LVA karogu.
Foto. N.Mežiņš
Gadadienai veltīto pēcpusdienu atklāja LVA biedrs, NBS kapelāns, maj. Raimonds Krasinskis. Visi klātesošie dziedāja Latvijas Valsts himnu un LVA himnu “Vakarjunda.” Turpinājumā LVA valdes priekšsēdētājs atv. kapt. Aleksejs Ozoliņš īsā uzrunā pieskārās datuma – 1. decembris ‒ nozīmei; šajā datumā bij. Latvijas Kara skolas 2. izlaiduma virsnieki 1922. gadā nodibināja vēsturisko Latvijas Kara skolu beigušo kadetu savstarpējās palīdzības biedrību, kurai laika gaitā nosaukums vairākkārt mainīts. NBS komandiera uzdevumā Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Ainārs Ozoliņš iestiprināja piemiņas naglu LVA karoga kātā, vienlaicīgi arī sveicot LVA vēsturiskajā gadadienā un vēlot turēt augstu virsnieku godu, vēl aktīvāk iesaistīties jaunatnes militāri patriotiskajā audzināšanā un vēstures faktu izzināšanā un skaidrošanā, tādējādi vienojot Latvijas ļaudis un vairojot NBS prestižu sabiedrībā.
Foto. N.Mežiņš
Ieskatu LVA darbībā 95 gadu laika posmā klātesošie vēroja ekrānā, atv. virsleitnanta Andra Meikulāna hronoloģiski sakārtotajos slaidos. Ar muzikāliem priekšnesumiem uzstājās ZS koris un orķestris diriģenta virsleitnanta Anda Kareļa vadībā. Svētku ietvaros 90 gadu jubilejā tika godināts izcils alpīnists, LVA biedrs, atv. majors Egberts Imants. Viņš saņēma NBS komandiera un LVA apsveikuma rakstus, kā arī kolēģu alpīnistu Pētera Kūļa un Imanta Zaula sveicienus klātienē. Rakstisku sveicienu virsnieku apvienībai bija atsūtījusi Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece un Aizsardzības ministrs Raimonds Bergmanis.     Klātienē mūs uzrunāja LVA Goda biedri, ģenerālleitnants Raimonds Graube un viceadmirālis Gaidis Andrejs Zeibots. Turpinājumā LVA Goda biedriem, biedriem veicinātājiem un biedriem tika pasniegta personalizēta LVA 95 gadu darbības Piemiņas zīme.
Foto. N.Mežiņš
Noslēgumā – muzikāli priekšnesumi, svinīga LVA karoga iznešana, fotografēšanās un kafijas galds ar uzkodām, lielu un krāšņu svētku torti.]

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saziņai!

Ja Jums ir vēlēšanās ar mums sazināties, droši rakstiet zemāk norādītajā logā. Atstājiet arī savu e-pasta adresi un vārdu. Priecāsimies no Jums saņemt ziņu.