LVA ceļojošais kauss

Latviešu Virsnieku apvienības ceļojošo kausu izcīna Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba komanda

   Š.g. 25. septembrī, Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Mežaines poligonā, Kuldīgas novadā, norisinājās Latviešu Virsnieku apvienība / Association of Latvian Officers (LVA) ceļojošo kausu izcīņa, kuŗu Zemessardzes 4. Kurzemes brigāde sadarbībā ar LVA organizē jau piekto reizi. LVA šajā pasākumā pārstāvēja valdes loceklis, pulkvežleitnants (atv.) Ansis Strazdiņš.

   LVA ceļojošā kausa izcīņa “Izaicinājums Mežaine 2021” šogad poligona teritorijā notika otro reizi. Pasākuma mērķis ir sadarbībā ar brigādes bataljonu zemessargiem un kaŗavīriem uzrunāt un aicināt komandās potenciālos zemessargus, kuŗi, sacenšoties dažādos pārbaudījumos 13 kontrolpunktos, varēja iepazīties ar Zemessardzes uzdevumiem un ikdienu.

  Arī šogad sacensībās piedalījās komandas no Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes štāba un visiem bataljoniem – Liepājas, Kuldīgas, Ventspils, Dobeles un Jelgavas, kopumā 29 komandas. Komandas sastāvā bija trīs cilvēki, viens no tiem – zemessargs vai profesionālā dienesta kaŗavīrs. Divi pārējie komandas biedri ir cilvēki, kuŗiem ir interese par Zemessardzi, kuŗi vēlas tuvāk iepazīt zemessarga uzdevumus un iegūt pārliecību, ka arī viņiem dienests Zemessardzē būs pa spēkam.

   Pirmo vietu un LVA ceļojošo kausu sacensībās ieguva Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes štāba komanda “Robainā spalva”. Otro vietu ieguva komanda “Ventspils Ķempelis” no 46.kājnieku bataljona, bet trešo vietu – 45.kaujas nodrošinājuma bataljona komanda “VALIC”.

   Š.g. 23. augustā Zemessardze svinēja 30. gadadienu. Šo gadu laikā Zemessardze ir izveidojusies par skaitliski lielāko NBS struktūru un valsts aizsardzības pamatu. Godinot Zemessardzes gadadienu, pasākuma noslēgumā dalībnieki Mežaines poligonā iestādīja 30 liepu aleju. “Šodien mēs iestādām 30 liepu aleju – katram Zemessardzes pastāvēšanas gadam – liepu. Lai tās aug un zaļo brīvai un neatkarīgai Latvijai! Par atbalstu liepu alejas izveidē mēs pateicamies Latviešu Virsnieku apvienībai, ar kuŗu mums izveidojusies ilgstoša pozitīva sadarbība”, sacīja Zemessardzes 4.Kurzemes brigādes komandieris, LVA biedrs, pulkvedis Andris Rieksts.

 

 

 

 

 

 

 

 

     Zemessardze sadarbojas ar LVA, organizējot patriotismu veicinošus pasākumus, lai sniegtu priekšstatu par iespējām ikvienam piedalīties valsts aizsardzībā, attīstot pilsonisko apziņu, populārizējot veselīgu dzīvesveidu, kā arī dzīvē un valsts aizsardzībā pielietojamu iemaņu apguvi.  

 

 

  LVA ceļojošā kausa izcīņa ir kļuvusi par tradīciju, ar kuŗu katru gadu iepazīstas arvien vairāk jauniešu.

Pasākuma izskaņā divpadsmit sacensību dalībnieki uzrakstīja iesniegumus, lai iestātos Zemessardzē.

Esi savas zemes sargs – stājies Zemessardzē!

 

Foto galeriju var apskatīt šeit

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saziņai!

Ja Jums ir vēlēšanās ar mums sazināties, droši rakstiet zemāk norādītajā logā. Atstājiet arī savu e-pasta adresi un vārdu. Priecāsimies no Jums saņemt ziņu.