LVA piedalās pulkveža Kalpaka bataljona 1919. gada 3. martā Ventas forsēšanas atcerei rīkotajos pasākumos

  Š.g. 3. martā Latviešu Virsnieku apvienības (LVA) valdes priekšsēdētājs, virsleitnants (rez.) Kārlis Līdaka ar LVA biedriem – pulkvežleitnantu (atv.) Andri Milleru un komandleitnantu (atv.) Māri Grinšteinu piedalījās Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes, pulkveža Kalpaka bataljona 1919. gada 3. martā Ventas forsēšanas atcerei rīkotajos pasākumos pie Rudbāržu muižas, Kojas upes, Lēnu muižas un nolika ziedus pie kalpakiešu piemiņas vietas – memoriālās sienas Nīkrāces pagastā.
   LVA valdes priekšsēdētājs piedalījās arī šim pasākumam veltītajā pārgājienā un tā noslēgumā uzrunāja Pulkveža Oskara Kalpaka profesionālā vidusskolas kadetus: “Kadeti – jūsu mācību iestāde ir nosaukta pulkveža Oskara Kalpaka vārdā. Mūsu nacionālās armijas kaŗaspēka pirmajā vienībā – Kalpaka bataljonā pārdesmit kaŗavīri bija vien nedaudz vecāki kā jūs šobrīd un nebija sasnieguši divdesmit gadu vecumu.
   Šodien Ukrainā notiekošais, Krievijas noziedzīgi uzsāktais kaŗš skaidri apliecina to, cik miers patiesībā ir trausls… Arī ikvienam Latvijas iedzīvotājam reiz var atkal nākties pieņemt lēmumu par to, vai aizstāvēt mūsu valsti, kā pirms 103 gadiem to darīja kalpakieši un šodien dara vairums Ukrainas iedzīvotāju, vai arī doties bēgļu gaitās, cerībā, ka ienaidnieks mūs nenoķers…
  Būsim modri!
  Novēlu jums turpmākajā dzīvē un dienestā neaizmirst pulkveža Kalpaka un viņa bataljona kaŗavīru izšķiršanos, cīņas un uzvaras!
  Ja nākotnē turpināsiet militāro izglītību un kļūsiet par Nacionālo bruņoto spēku virsniekiem, atceraties, ka esat gaidīti Latviešu Virsnieku apvienības rindās!
  Dievs svētī Latviju un Ukrainu!”

  LVA atbalstīja šo pasākumu, apmaksājot pasākuma dalībnieku ēdināšanu, kā arī sarūpējot un pasniedzot Kalpaka skolas kadetiem piemiņas medaļas, kas apliecina viņu piedalīšanos pulkveža Kalpaka bataljona 1919. gada 3. martā Ventas forsēšanas atcerei veltītajā pārgājienā.
  

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saziņai!

Ja Jums ir vēlēšanās ar mums sazināties, droši rakstiet zemāk norādītajā logā. Atstājiet arī savu e-pasta adresi un vārdu. Priecāsimies no Jums saņemt ziņu.