Mores kauju 79. gadadienas atcere

Sestdien, 23. septembrī, notika Mores kauju 79. gadskārtas piemiņas pasākums. Pasākumu organizēja Latviešu Virsnieku apvienība (LVA).

Pasākuma programma:

  • plkst. 12.00 piemiņas brīdī leģionāru kapsētā pie Roznēnu ozola izskanēs Latvijas Valsts himna Zemessardzes orķestra izpildījumā un kapelāna Raimonda Krasinska svētvārdi. Notiks ziedu nolikšana pie pieminekļa un leģionāru kapuvietās;

  • plkst. 13.00 atceres pasākumā Mores kauju piemiņas parkā varēs vērot jaunsargu svinīgo solījumu un pieminēt Mores kauju rotas komandieri virsleitinantu Rolandu Kovtuņenko, kā arī klausīties Zemessardzes orķestra priekšnesumus. Pēc svinīgā pasākuma varēs baudīt lauku virtuves cienastu un pie ugunskura kopā ar folkloras kopu “Putni” izdziedāt karavīru dziesmas;

  • plkst. 15.00 Mores Tautas namā tiks demonstrēta dokumentālā filma par Mores kaujām.

Piemiņas pasākums sākās latviešu karavīru Brāļu kapos pie Roznēnu ozola.

 

 

 

 

Piemiņas pasākums turpinājās Mores kauju piemiņas parkā. Pasākumu vadīja LVA valdes priekšsēdētājs majors(atv.) G.Rusiņš.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Pēc pasākuma Mores Tautas namā varēja noskatīries dokumentālo filmu par Mores kaujām.  Par filmas darba grupu un filmas tapšanu stāstīja vēsturnieks Mg. hist. Oskars Krīgers.

Dokumentālo filmu par Mores kaujām var atrast šeit

Vēl foto par pasākumu var redzēt šeit

Saziņai!

Ja Jums ir vēlēšanās ar mums sazināties, droši rakstiet zemāk norādītajā logā. Atstājiet arī savu e-pasta adresi un vārdu. Priecāsimies no Jums saņemt ziņu.