Pasākumu apskats jūnijā

 

 

      Atvadu ceremonija 8. jūnijā, ar militāru godu guldot Ikšķiles Vecajos kapos bij. ZS 1. brigādes komandieri, majoru Ilmāru Baikovu. Kapsētā, klātienē, ar LVA karogu, vainagu un ziediem cieņu zemessargam un goda vīram aiznesa gandrīz visi LVA biedri, zemessargi, rīdzinieki. Atdusas vietā ar karogiem un ziediem majoram Baikovam godu atdeva arī DV (viņš bija organizācijas valdes loceklis) un LNKB, kā arī bijušie NBS komandieri  G. A. Zeibots, R. Graube, dienesta biedri, draugi un tuvinieki.

 

      Komunistiskā genocīda upuru atcere Gulbenes stacijā, Litenes kapos pie Baltajiem krustiem, bij. Latvijas armijas vasaras nometnes vietā 14. jūnijā tradicionāli pulcējās AM, NBS vadība, NBS, ZS vienību delegāti, LVA, LNKB, Represēto biedrības, Jaunsardzes pārstāvji, koris Tēvija, pašvaldību vadītāji, iedzīvotāji. Svinīgajās uzrunās tika paustas domas – mēs pieminam represētos tautiešus, noliecam galvas, godinot viņu mūžus, nākam un nāksim šeit, liksim ziedus pie pieminekļiem, uz sliedēm aiz stacijas, kur stāvēja aizrestoti preču vagonu ešeloni ar iesprostotiem nevainīgiem cilvēku tūkstošiem, latviešu virsniecību, bet – mēs esam mācījušies no kļūdām, Latvija ir ES un NATO dalībvalsts, NBS kopā ar alianses partneriem nepieļaus vēsturisko notikumu atkārtošanos.

         LSA 15. jūnijā LU Mazajā aulā atzīmēja darbības 30. gadadienu. Ielūgumus piedalīties saņēma arī seši LVA biedri. Saulainā, karstā vasaras sestdienā Mazā aula bija cilvēku pilna. LSA vadītāji stāstīja par organizācijas darbu, rādīja uz ekrāna slaidus. Klātesošie dalījās pārdomās un atmiņās, runāja arī atv. pltn. A. Pētersons, visi klausījās vīru kopas “Vilki” priekšnesumu. LVA sveica savu sadarbības partneri, dāvājot LVA Godinājuma rakstu, A. Pētersona grāmatu “Stratēģijas priekšlaukā” (2016) un ziedus. Noslēgumā, nelielā aulas blakustelpā, sarunas turpinājās pie kafijas, tējas un maizītēm.

 

       LVA valdes priekšsēdētāja vietnieks Aleksejs Ozoliņš 20. jūnijā, kopā ar NBS komandieri, ZS 4. brigādes komandieri un citiem ZS vienību un pašvaldības pārstāvjiem piedalījās brigādes sporta laukuma “Mežaine” atklāšanā (bij. Skrundas lokatora teritorijā), uzrunāja klātesošos, noskatījās volejbola turnīru. Turpinājumā – Aizputes novada Kalvenes pagasta Aizpores kapos tika atklātas un iesvētītas sakārtotajās kapavietās 12 atjaunotas piemiņas zīmes Kalvenes karavīriem, kuri piedalījās Brīvības cīņās pulkveža Oskara Kalpaka bataljonā. Par paveikto patiess paldies ZS 4. brigādes komandierim, LVA biedram, un viņa padotajiem – NBS karavīriem, virsniekiem, Latvijas patriotiem (tai skaitā LVA biedriem)! LVA ir finansiāli atbalstījusi minēto darbu realizāciju, un tie iekļaujas Latvijas armijas 100. gadadienas atzīmēšanā.

 

       NAA jauno leitnantu izlaidums 21. jūnijā. NAA absolventus Klinsona zālē sveica Valsts prezidents, aizsardzības ministrs, NBS komandieris, NAA rektors. LVA dāvāja 47 jaunajiem virsniekiem (protams, papildus diplomam un virsnieka zobenam), potenciālajiem LVA biedriem un sadarbības partneriem, kuri jau norīkoti profesionālajā dienestā dažādās NBS spēku veidu struktūrās, suvenīru – galda piederumu – ar uzrakstu plāksnītē “No pirmās virsnieka zvaigznītes uz nākošajām! Latviešu Virsnieku apvienība 21.06.2019.”

    Izmantojot Valsts prezidenta klātbūtni, LVA valdes ekspriekšsēdētājs atv. kapteinis Aleksejs Ozoliņš pasniedza Raimondam Vējonim prezidentūras izskaņā LVA Pateicības rakstu.

 

        Cēsīs 22. jūnijā tika atzīmēta Cēsu kauju simtgade.

Svinēja ar vērienu un daudzpusīgu programmu – no rīta Cēsu dzelzceļa stacijā atklāšana – “Par kopības spēku”. Runā Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis, Igaunijas Valsts prezidente Kersti Kaljulaida un Cēsu novada Domes priekšsēdētājs, pēc tam – vēsturiskā Igaunijas bruņuvilciena “Brīvība” apskate, Latvijas un Igaunijas bruņoto spēku, sabiedroto, kā arī jaunsargu vienību militārā parāde Vienības laukumā, NBS Štāba orķestra defilē demonstrējums. Saules pielietajās Cēsīs ziedu kārtojumi ielās, armijas maskēšanas tīkli Rīgas ielā atdala vietas, kurās dokumentālā performancē “Par spīti bailēm” var klausīties un skatīties notikumus no Cēsu pulka Skolnieku rotas vēstures un iepazīt mūsdienu varoņus. Tos atveido Cēsu teātris, Vidzemes skolu jaunieši, Latvijas Kultūras akadēmijas studenti, NBS karavīri stāsta par ikdienu, dzīvi un darbu militārajās operācijās. Dienas vidū – Vienības laukumā koncerts “Ar dziesmu dzīvībā”, tad Cēsu kauju rekonstrukcijas uzvedums Pirtsupītes gravā, piedaloties vairāk kā 200 kara vēstures klubu dalībniekiem no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Polijas, Krievijas. Vidzemes koncertzālē “Cēsis” – Cēsu kauju simtgadei veltīts koncerts. Pateicību par svētku režiju pelnījusi Krista Burāne, viņas palīgu komanda un visi organizatori.

      Pieminot Cēsu kaujas LVA pārstāvji Skangaļu muižā piedalījās piemiņas zīmes atklāšanā, veltītu Cēsu kauju laikā pie Skangaļu muižas kritušajiem Igaunijas armijas karavīriem.

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saziņai!

Ja Jums ir vēlēšanās ar mums sazināties, droši rakstiet zemāk norādītajā logā. Atstājiet arī savu e-pasta adresi un vārdu. Priecāsimies no Jums saņemt ziņu.