Pieminot III Ziemassvētku kaujas

        LVA virsnieku grupa, kopā ar LNKB, Jaunsardzes pārstāvjiem, Zemessardzes veterāniem, kora “Tēvija” dziedātājiem 23. decembrī piedalījās vēsturisko Kurzemes Ziemassvētku kauju 75. gadadienas atcerē Lestenē un Džūkstē.

       Atceres diena sakās ar kapteiņa J.Slaidiņa vadīto zemessargu, karavīru un jaunsargu pārgājienu maršrutā (bij. muiža) Rumbas-Lestene. Turpinājumā – svinīga informatīva stenda “Kaujas Lestenes apkārtnē 1944 – 1945” atklāšana pie Lestenes muzeja ēkas gala sienas, Dievkalpojums Lestenes baznīcā, salūts, godinot Latvijas neatkarības un brīvības aizstāvju, latviešu leģionāru, svēto piemiņu.

      Lestenes Latviešu leģionāru kapu laukā un pieminekļa Mātei Latvijai pakājē sagūla atceres dalībnieku atnestie ziedi. Noslēgumā Džūkstes Tautas namā studenti un jaunieši parādīja teātra izrādi pēc M. Zīverta romāna motīviem “Pēdējā laiva.” Saeimas prezidija priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, aizsardzības ministrs Artis Pabriks un citi sveica 8 klātesošos sirmos latviešu leģionārus.

Foto par pasākumu var apskatīt šeit

Video par pasākumu var redzēt šeit

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saziņai!

Ja Jums ir vēlēšanās ar mums sazināties, droši rakstiet zemāk norādītajā logā. Atstājiet arī savu e-pasta adresi un vārdu. Priecāsimies no Jums saņemt ziņu.