Pulkveža O.Kalpaka piemiņas pasākumi

Pulkveža Oskara Kalpaka nāves 105. gadadienas atcere.

    Atceres ietvaros Aizsardzības ministrijas un NBS struktūras, plkv. O. Kalpaka fonds, Jaunsardzes centrs, Zemessardzes vienības, studentu korporācijas rīkoja vairākus pasākumus.

 

 

 

 

 

     2. martā Rīgas Latviešu biedrības namā notika tradicionālais pulkveža Oskara Kalpaka un brīvības cīņu dalībnieku piemiņas un labdarības sarīkojums. Sarīkojumā gūtie līdzekļi − ziedojums Ukrainai.

      3. martā plkv. O. Kalpaka profesionālās vidusskolas kadeti kopā ar ZS 4. brigādes zemessargu pārstāvjiem, Skrundas novada skolu jaunsargiem un skolēniem jau sesto gadu devās pārgājienā “Oskara Kalpaka bataljonam pa pēdām.” Pārgājiena dalībnieki mēroja vēsturisko ceļu, ko Kalpaka bataljona karavīri veica, dodoties uz Lēnām, pie Lēnām veiksmīgi forsēja Ventu, atbrīvoja Jaunmuižu, Airītes apkārtni, Saldu un turpināja cīņu ceļu līdz pat Rīgai.

    Pie Kojas upes tilta jaunsargi un kadeti pārvarēja zemessargu sarūpētos šķēršļus, sildījās pie ugunskura un baudīja skābeņu zupu. Vakara noslēgumā Lēnās pie Memoriālās sienas skolēni deva jaunsarga zvērestu.

       6. martā – svinīga ziedu nolikšana pie plkv. O. Kalpaka pieminekļa O. Kalpaka bulvārī Rīgā, pie pulkveža pieminekļa Airītēs un pulkveža atdusas vietā Visagala kapos Lubānas novadā.

   

 

  

  Airītēs atceres dalībnieki varēja vērot maskēšanās aktivitātes, izšaut ar Airsoft ieroci, aplūkot NBS ieroču un tehnikas izstādi, kā arī klausīties Latvijas Kara muzeja vēsturnieku un NBS karavīru priekšlasījumus. Par savu pieredzi misijās Kosovā un Irākā stāstīja arī LVA biedrs, plkv. Andris Rieksts.

      

   

  

    Ērgļu Saieta namā notika “Kalpaka kauss 2024” skolēnu komandu uzvarētāju apbalvošana. LVA medaļas, pirms tās saņēma uzvarētāji, mēroja garu ceļu – Rīga-Preiļi-Ērgļi. Par to paldies LVA virsniekiem A.Meikulānam un A.Vucānam. Sarīkojumā koncertēja NBS pūtēju orķestris. Ērgļos bija apskatāma arī NBS militārās tehnikas, ieroču un karavīru ekipējuma izstāde.

Visos sarīkojumos piedalījās arī LVA pārstāvji. Sarīkojumi stiprināja NBS un sabiedrības kopību, kā arī vairoja patriotisma sajūtu jauniešos.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saziņai!

Ja Jums ir vēlēšanās ar mums sazināties, droši rakstiet zemāk norādītajā logā. Atstājiet arī savu e-pasta adresi un vārdu. Priecāsimies no Jums saņemt ziņu.