Zemessardzei 25

Šogad 23. augustā aprit 25 gadi kopš dibināta Latvijas Republikas Zemessardze. Latviešu virsnieku apvienības (LVA) biedru vidū ir daudz virsnieku, kuri deviņdesmito gadu sākumā sāka savu dienestu Zemessardzē (ZS), un tagad ir ZS Veterānu apvienības biedri, kā arī daudzi, kuri ZS iestājušies gadu gaitā, tagad turpina profesionālo dienestu dažādos NBS spēku veidos un struktūrās. Starp tiem, kuri 1991. gada 17. oktobrī Augstākajā Padomē deva pirmo zemessarga zvērestu, LVA biedri ir: Goda biedrs atv. plkv. Ģirts Valdis Kristovskis, atv. maj. Roberts Millers (†), atv. kapt. Sarma Līne.
  1. augustā kinoteātrī „Kino Citadele” notika dokumentālās videofilmas pirmizrāde „Neatkarības sardzē”, kuru noskatījās arī septiņi LVA biedri – ZS veterāni.
Filma
Filma
  1. augustā notika ZS gadadienai veltīti pasākumi, kuros piedalījās arī daudzi LVA biedri. Starp viņiem arī Viestura ordeņa kavalieris, LVA valdes priekšsēdētājs, ZS Studentu bataljona Veterānu apvienības priekšnieks atv. kapteinis Aleksejs Ozoliņš. (foto no kreisās: pirmajā rindā trešais) un ZS Veterānu apvienības priekšnieks atv. majors Ilgvars Baumanis (foto no kreisās: pirmajā rindā pirmais).
ZS - 25
Pie Brīvības pieminekļa

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Saziņai!

Ja Jums ir vēlēšanās ar mums sazināties, droši rakstiet zemāk norādītajā logā. Atstājiet arī savu e-pasta adresi un vārdu. Priecāsimies no Jums saņemt ziņu.